Hakkımızda

Egeyurt | Ege Üniversitesi İçindeki Tek Özel Öğrenci Yurdu

Ege yurt özel hissettirir...

HAKKIMIZDA : İzmir’de Ege Üniversitesi Bornova Kampüsü içerisinde 32000 metre kare kapalı alanı olan ve 578 odalı bir öğrenci yurdu, 2015 yılında inşaatına başlamış ve 25 yıl işletme hakkını elde etmiştir.

EGE ÜNİVERSİTESİ KONTROL ve DENETİMİ altındayız. 

EGEYURT, Öğrencilere eğitimleri boyunca tüm gereken imkanları sunar. Eğitim dışında da öğrencilere ait özgür alanlar yaratan konsepti ile kültür, eğlence, sanat, spor ve sağlık alanları ile güvenli sosyalleşmeyi sağlar. Ailesinden uzakta öğrenim hayatını sürdüren öğrencilere hayatını kolaylaştıran kişisel hizmetler ile destek olur.

EGEYURT, kurulurken sadece öğrenciler düşünülmüştür. Burası geçici konaklayacağınız bir yer değil tam donanımlı sosyal yaşam merkezidir. Eğitim için tüm motivasyonları içinde barındırır.

KIZ ÖĞRENCİ YURDU (B- BLOK) 2016-2017 ÖĞRETİM DÖNEMİNDE FAALİYETLERİNE BAŞLAMIŞTIR.

ERKEK ÖĞRENCİ YURDU (A- BLOK) 2017-2018 ÖĞRETİM DÖNEMİNDE FAALİYETLERİNE BAŞLAMIŞTIR.

EGEYURT BORNOVA ÖĞRENCİ YURDU

Olimpik Yüzme Havuzu

Öğrencilerimizin fiziki gelişimlerini en üst seviyelere çıkartabilmek adına havuz antrenmanlarının yanı sıra takım olgusunu en üst düzeye çıkartabilecek, kulüpsel aktiviteler eşliğinde vakit geçirebilecekleri tesis içerisinde bulunan olimpik yüzme havuzu imkanlarımız bulunmaktadır.

Spor Salonu

Fiziksel olarak formunu korumak isteyen öğrencilerimiz için kapalı spor salonumuz bulunmaktadır.

Halısaha

Sporcularımızın kondisyon, koordinasyon ve bireysel gelişimlerinin yanı sıra takım olarak fiziksel gelişim ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri adına tesis içerisinde bulunan halısaha alanlarını kullanabilmektedirler.